FA

مرکل خواستار تشکیل شورای امنیت اروپایی شد

“آنگلا مرکل”، صدر اعظم آلمان خواستار در پیش گرفتن یک نظم جدید در سیاست خارجی اتحادیه اروپا شده و تاکید کرد که هدف باید این باشد که شایسته عملگراتر و متحدتر شویم. بنابراین من خواستار تشکیل یک شورای امنیت اروپایی با اعضای چرخشی هستم که در آن ما می توانیم سریعا شایسته عمل شویم.

ایده تشکیل یک شورای امنیت در اتحادیه اروپا که همه 27 عضو این اتحادیه در آن حضور نداشته باشند پیش از این هم مطرح شده بود.

مرکل در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد که یک سیاست خارجی اروپایی که همواره مبنی بر اتفاق نظر و توافق باشد نمی تواند راه حل منطقی برای آینده باشد. وی در این راستا به این مسئله اشاره کرد که ما به سختی سیاست تحریم روسیه را در اتحادیه اروپا شکل دادیم. همچنین در قبال آمریکا هم اختلاف نظرهای ظریفی در اتحادیه اروپا وجود دارد.

“یان کلود یونکر”، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا هم پایان تصمیمات با اتفاق آراء در عرصه سیاست خارجی اتحادیه اروپا را درخواست کرده است. وی در کنفرانس امنیتی مونیخ سال جاری میلادی اعلام کرد که تنها این گونه است که اتحادیه اروپا در عرصه سیاست جهانی شایستگی خود را به دست می آورد.

تصمیمات سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حال حاضر عمدتا در شورای اروپایی گرفته می شود. این تشکل برای تصمیم گیری در این باره به اتفاق نظر اعضا نیازدارد. همواره در گذشته بسیاری تصمیمات در این شورا در اثر مخالفت برخی کشورهای عضو با رویکرد مشترک بیشتر اعضاء با بن بست مواجه می شده است.

The post مرکل خواستار تشکیل شورای امنیت اروپایی شد appeared first on IUVMPRESS.

%d مدونون معجبون بهذه: