FA

اشرف غنی: به سربازان مزدور اجازه مداخله در افغانستان را نمی‌دهیم

«اریک پرنس» رئیس شرکت امنیتی «بلک واتر» در مصاحبه با «طلوع نیوز» بار دیگر پیشنهاد خصوصی جنگ را مطرح کرد.

وی خاطرنشان کرده بود که با استفاده از سربازان اجیر به جای نیروهای بین‌المللی می‌تواند تنها در ظرف 6 ماه معادلات میدانی در جنگ افغانستان را به نفع دولت این کشور تغییر دهد.

اگر چه وی تاکید کرده بود که سربازان اجیر در صورت ارتکاب جنایت در دادگاه دولت افغانستان محاکمه و از مصونیت قضایی برخوردار نخواهند شد اما این اظهارات وی واکنش تند سنا و رئیس جمهور افغانستان را در پی داشت.

رئیس جمهور افغانستان امروز در نشست شهرداران این کشور جنگ جاری در این کشور را در مقابل اخوت، مذهب و وحدت ملی این کشور دانست و با واگذاری این جنگ به شرکت‌های آمریکایی مخالفت کرد.

وی تصریح کرد، به سربازان اجیر خارجی (مرسنری‌های خارجی) هرگز اجازه مداخله در جنگ افغانستان را نخواهد داد.

این در حالی است که بسیاری از نمایندگان، رهبران سیاسی و کارشناسان با واگذاری جنگ افغانستان به شرکت‌های خصوصی آمریکا مخالف هستند.

اریک پرنس رئیس شرکت امنیتی بلک واتر در یک سال گذشته بارها از طریق رسانه‌ها تلاش کرده است تا طرح واگذاری جنگ افغانستان به شرکت‌های خصوصی را مطرح کند.

وی پیش از این نیز طرحی مشابه را به کاخ سفید فرستاده بود که مخالفت فرماندهان ارتش آمریکا و شماری از مقامات ارشد دولت آمریکا را در پی داشته است.

با این حال، شرکت‌ امنیتی بلک واتر که بزرگترین پیمان کار سازمان اطلاعاتی مرکزی آمریکا است پیش از این در جنگ عراق مرتکب جنایات بسیاری شده است.

The post اشرف غنی: به سربازان مزدور اجازه مداخله در افغانستان را نمی‌دهیم appeared first on IUVMPRESS.

%d مدونون معجبون بهذه: